TİP 1 DİYABETLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ DERNEĞİ

Bağış

Öyküm Solak Anısına

Öyküm Solak Anısına

ZEYNEP ÖYKÜM SOLAK 

Tip 1 Diyabetli Çocukların meleği Zeynep Öyküm Solak 1980 yılında doğdu. 1990 yılında Tip 1 Diyabet tanısı aldı. 26 yıllık diyabet tecrübesini diyabetli çocuklara ve ailelerine aktarabilmek için onlara destek olmak için 2015 yılında diyabet koçluğu sertifikası aldı.Tip 1 Diyabetli Çocuklar ve Aileleri sosyal medya hesabını 2012 yılında devralmış ve aktif olarak Türkiye'nin birçok şehrinden gruba katılan Tip 1 Diyabetlilere ve ailelerine destek olmuştur.

En şeker Kavaltıları, Nesil Gören Atalay ile birlikte 2015 yılı haziran ayında başlattı. Diyabetlilerin yalnız olmadığını, her türlü sporu yapabildiği ve diyabetin akademik başarıya engel olmadığını göstermek için gece gündüz çabalayan bir diyabetliydi. Aramızdan 2 Mart 2016 tarihinde ayrıldı. Derneğimizin her yıl mayıs ayının ikinci haftası düzenlediği Türkiye'nin "ilk diyabet festivali " olma özelliğini taşıyan festival, Öyküm adına gerçekleştilmektedir.

Nesil Gören Atalay ile birlikte hayalleri olan Tip 1 Diyabetli Çocuklar ve Aileleri Derneği 21 Ekim 2016 tarihinde onu sevenler tarafından kuruldu. Merkezi İzmir'de olan dernek, sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda yurt içi ve yurt dışında faaliyet göstermektedir.

Derneğimiz
64x64

Öyküm Solak Anısına

Devamı...
64x64

Emek Verenler

Devamı...

Derneğimiz

baskan
Tip 1 Diyabetli Çocuklar ve Aileleri Derneği
Biz Büyük Bir Aileyiz

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • 1. GELENEKSEL ÖYKÜM SOLAK DİYABET FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • 2. Geleneksel Öyküm Solak Diyabet Festivali
  • MAVİ KALPLER TANIŞIYOR ORGANİZASYONU TÜM TÜRKİYEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
  • CANAN GÖRENİN

Videolar